تبلیغات
نگین ولایت - همسر شهید یارمحمدی: در خواب، همسرم را سوار بر اسب سفید دیدم

نگین ولایت
من مست شراب دل روحانی خویشم/مجنون علی رهبر عرفانی خویشم/هرچند حیا می کنم از دلبر دلها/ دلبسته ی دلدار خراسانی خویشم

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث


                                                                  

شهید غلامعباس یارمحمدی در سال 1314 در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود و در سال 1365 به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

خانم یارمحمدی همسر شهید غلامعباس یارمحمدی و دختر عمه شهید است. از وی در مورد خصوصیات اخلاقی و رفتاری شهید که می پرسیم، می گوید: بسیار انسان با ایمان، خانواده دوست و مردم داری بود. نه تنها برای خانواده که برای همسایگان و اقوام نیز احترام خاصی قایل بود.

این همسر شهید صحبت های خود را اینطور ادامه می دهد: از همسرم  5 فرزند برایم به یادگار ماند که 4 دختر و 1 پسر هستند. برای تربیت فرزندانم همه تلاشم را کردم و همانطور که به پدرشان قول داده بودم از این امتحان سربلند بیرون آمدم و امیدوارم در قیامت نیز مورد شفاعتش قرار گیرم.

یارمحمدی از آخرین دیدارش با شهید یارمحمدی می گوید: بار آخری که به منزل آمد از همه حلالیت گرفت و رفت. من معتقدم شهادت این عزیزان قبل از شهادتشان به آنها الهام می شود. آخرین بار مثل همیشه نرفت، خیلی برای همه ما سنگین بود، دختر کوچکم 3 ساله بود و پشت سر پدرش خیلی گریه کرد.

این همسر شهید در ادامه گفت: یک هفته بعد از رفتنش من خواب دیدم؛ رفته بودیم جماران، پیکر شهدا را آوردند و همسر من سوار بر اسب سفید آمد و در جایگاهی که شبیه امامزاده بود قرار گرفت. در همان حالت خواب وقتی شروع به گریه و زاری کردم، دو تا خانم به من گفتند که گریه نکنید، گفتم فرزندانم بدون پدر چه کنند و باز همان خانم ها تاکید کردند که فرزندان شما از فرزندان اباعبدالله که عزیزتر نیستند؛ گریه نکنید چون گریه شما دل دشمن را شاد می کند.

یارمحمدی صحبت هایش را اینطور ادامه می دهد: آن زمان ما تلفن نداشتیم؛ دوسه روز بعد از شبی که این خواب را دیدم، خبر شهادت همسرم را به همسایه مان داده بودند و همانطور که در خواب دیده بودم و به من گفته شده بود؛ چشمه اشکم خشک شد و نتوانستم حتی یک قطره اشک بریزم.

شهید غلامعباس یارمحمدی در سال 1365 در عملیات کربلای یک در منطقه مهران شهید شد.

تهیه و تنظیم: زهرا سلطانینوشته شده در پنجشنبه 6 مهر 1391 توسط کوثر مجاهد
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Nasr19