تبلیغات
نگین ولایت - شفیعه جنت، کریمه عترت، ملیکه عصمت میلادت مبارک

نگین ولایت
من مست شراب دل روحانی خویشم/مجنون علی رهبر عرفانی خویشم/هرچند حیا می کنم از دلبر دلها/ دلبسته ی دلدار خراسانی خویشم

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث


                                                                 

از ابتدای جاده که به سمت قم روانه می شوم، دلم را نیز همراه با قدم هایم روانه آن شهر نورانی و آن صحن و سرای ملکوتی می کنم.

 کیلومترها را پشت سر گذاشته ام و اینک کمتر از یک کیلومتر تا سر کشیدن شراب ناب زیارت راه در پیش دارم.

به داخل شهر که می رسم، بوی مشهد الرضا(ع) مشامم را پر می کند از عطر استجابت. اگر به فضای اجتماعی و محیط شهری توجهی نداشته باشیم، فضای معنوی‌اش هیچ تفاوتی با گنبد و بارگاه برادر ندارد.

 خنکای وجود فاطمه (س) اینبار در صحن و سرای فاطمه ای دیگر حس می شود و کوثر فاطمی در کنار مضجع شریف بنت موسی بن جعفر (ع) جوشیدن می گیرد.

به کوچه باغ های حرم پناه می برم و در سایه سار ملکوتی‌اش نفس تازه می کنم. کنار حوض استجابت می نشینم و قطره ای می شوم در زلال اشک های زائرانت.

 سرگردانم، در میان کوچه پس کوچه های حرم، پرسه می زنم تا شاید نشانی از بانوی آب و آیینه به دست آورم. مگر نه اینکه زیارتت را به زیارت قبر گمشده مادر همانند کرده اند...

هر چه می اندیشم فضا و حال و هوای حرمت را نمی توانم به فضای قبرستان بی چراغ و سوت و کور بقیع تشبیه کنم. کبوتران افلاکی حرم تو کجا و کبوتران بال و پر خاکی قبر بی‌حرم مادر کجا...

باورم نمی شود به این سادگی توفیق زیارت به دست آورده باشم. زیارت نامه در دست می گیرم، اذن دخول می خوانم و به نیابت از همه دوستان قدم به حرم می گذارم...

"أأدخل یا رسول الله، أأدخل یا حجه الله، أأدخل یا ملائکه المقربین، أأدخل یا فاطمه الزهرا (س)، أأدخل یا فاطمه بنت موسی بن جعفر..."


تهیه و تنظیم: زهرا سلطانینوشته شده در سه شنبه 28 شهریور 1391 توسط کوثر مجاهد
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Nasr19