تبلیغات
نگین ولایت - 13 مرداد روز بسیج زنان بر غیورزنان میهن اسلامی مبارکباد

نگین ولایت
من مست شراب دل روحانی خویشم/مجنون علی رهبر عرفانی خویشم/هرچند حیا می کنم از دلبر دلها/ دلبسته ی دلدار خراسانی خویشم

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

                                      

بسیج جامعه زنان کشور در بیانیه ای13 مرداد سالروز شهادت مریم فرهانیان و روز بسیج جامعه زنان را گرامی داشت.

 در این بیانیه آمده است، با گذشت سی و سه سال از انقلاب اسلامی ایران، به حول و قوه الهی همانطور كه امام خمینی روحی فداه فرمودند: آنچه كه درایران بزرگتر از هرچیز بود، تحولى است كه دربانوان ایران‏ حاصل شد . اگراین نهضت وانقلاب اسلامى هیچ نداشت جزاین تحولى كه دربانوان و درجوانان ماپیدا شد، این یك امرى بودكه كافى بود براى كشورما.

آسیب نخواهد دید ملتى كه بانوانش درصف مقدم براى پیشبرد مقاصد اسلامى هست .

 بسیج جامعه زنان به عنوان مجموعه سازماندهی شده ای از بانوان مسلمان و آماده به خدمت در راه اسلام همواره برای قرار گرفتن در جایگاه اصلی خود در پیكره جامعه اسلامی تلاش نموده است و تاریخ پر فراز و نشیب این ملت و كشور عمق این وفاداری و ایمان را به ویژه در سالهای انقلاب و جنگ تحمیلی نشان داده است.

چه بسیار مادرانی كه زینب وار از فرزندان خود در راه اسلام گذشتند و پیام بر حقانیت اسلام و راه حق بودند و چه بسیار زنانی كه بار سخت زندگی را در نبود همسران مبارز خود با شرافتی عظیم بر دوش گرفتند و خم به ابرو نیاوردندتا كفایت دلیرانه زنان مسلمان را با بهترین شیوه جلوه گر سازند.

 و چه كسی نمی داند كه عمر انقلاب اسلامی ایران سرشار از صلابت پر افتخار این زنان است.امروز نیز چون گذشته این صلابت باقی است و همچنان زنان مسلمان در سنگر دفاع از انقلابی كه با خون فرزندانشان حفظ كرده اند باقی هستند و گوش جان به فرمان رهبر انقلاب دارند.

بسیج جامعه زنان با تكیه بر پشتیبانی خداوند در تكاپوی دست یافتن به این مقصد است و این كه این مقصد را در همه جای مملكت و در ورای مرزهای میهن اسلامی ببیند.

 لذا بیان مواردی چند را در زمینه مسائل جاری كشور و جهان ضروری می داند و اعلام می دارد:

1. اكنون كه زنگ بیداری اسلامی با نوای الله اكبر از دل كشورهای مسلمان به گوش می رسد این مجموعه از جامعه اسلامی خود را در برابر آن مسئول می بیند و با سعی و تلاش در پی آن است كه صدای رسای اسلام ناب محمدی را به گوش بانوان مسلمان دیگر كشورها برساند و آنان را در مسیر الهی پیش رو یاری نماید و البته در مسیر تحقق این هدف حضور مسئولانه دستگاهها و رسانه های تبلیغی خبری را لازم دانسته و بر ضرورت توجه بیش از پیش آنان به تحلیل و تقویت نقش بانوان مسلمان در بیداری اسلامی تاكید می نماید.


2. بسیج جامعه زنان ضرورت توجه به اهمیت نقش بانوان را در تنظیم امور اقتصادی خانواده و جامعه به شكل غیر محسوس لازم میداند و با توجه به طرح موضوع اقتصاد مقاومتی عدم بهره مندی از مدیریت زنان در منزل را در حهت این اهداف اقتصادی و فرهنگ سازی آن نوعی خلع بر می شمارد كه قابل جبران نیست و لازم است زنان به عنوان مدیران منزل به منظور شركت در نتیجه بخشی برنامه های مربوط و دست یابی به اهداف كلان نظام اسلامی مورد توجه ویژه جهت اجرای برنامه ها باشند.

3. مسئله حائز اهمیت دیگر در زمینه اهداف كلان نظام توجه به اهمیت وجود جوانان در پیكره جامعه است. جوانان امروز كودكان دیروز هستند و خود والدین كودكان فردا. مسئله جمعیت از ابتدای تاریخ بشر جزو موارد تضمین كننده قدرت یك ملت و كشور بوده است. موضوعی كه در حال حاضر در كشور ما با سوق پیدا كردن جامعه به سمت تك فرزندی در حال تبدیل  شدن به یك تهدید است لذا بسیج جامعه زنان توجه به پدید آوردن امكانات رفاهی و خدماتی مناسب را از سوی مسئولین برای تقویت تمایل به مادر شدن و فرزند آوری بیشتر ضروری می داند.

 4. بسیج جامعه زنان با تاكید بر این سخنان امام راحل كه فرمودند: مملكت وقتى مملكت اسلامى است كه تعالیم اسلام در آن باشد. ما مسلمان هستیم، و مسلمان نمى‏تواند از اسلام بگذرد. كشور اسلامى است و باید به موازین اسلامى عمل شود." ضرورت توجه و اهتمام بیشتر مسئولین را در زمینه حجاب و عفاف خواستار هستند و برخی شرایط فرهنگی موجود را قابل قبول نمی دانند.

در پایان گفتنی است بسیج جامعه زنان به این امر معتقد است كه ملتى كه خود و همه چیز خود را براى اسلام مى‏خواهد پیروزمند است و لذا تحت رهبری ولی فقیه و قائد خود حضرت آیت الله خامنه ای  همواره درراه اسلام گام بر میدارد و لحظه ای از این مسیر الهی دور نخواهد شد و عدول نخواهد كرد.

 و همانطور كه امام راحل فرمودند: تشكیل بسیج در نظام جمهورى اسلامى ایران، یقینا از بركات و الطاف جلیه خداوند تعالى بود كه بر ملت عزیز و انقلاب اسلامى ایران ارزانى شد" بسیج جامعه زنان این لطف جلیه خداوند را مورد شكر قرار می دهد و خود را به خدای متعال می سپارد زیرا كه ما چیزى نیستیم خودمان، هر چه هست اسلام است.

والسلام...نوشته شده در یکشنبه 29 مرداد 1391 توسط کوثر مجاهد
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Nasr19