تبلیغات
نگین ولایت - ولایت پذیری ملاكی مهم برای انتخابات مجلس

نگین ولایت
من مست شراب دل روحانی خویشم/مجنون علی رهبر عرفانی خویشم/هرچند حیا می کنم از دلبر دلها/ دلبسته ی دلدار خراسانی خویشم

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

نوشته علی مرتضوی شریف

پس از گذشت سی سال از عمر پر بركت انقلاب اسلامی، ملت ایران در نهم دی ماه 1388 حماسه ای دیگر آفریدند كه در آن بصیرت بالای خود را بر پایه های ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی كه همان عاشورا و ولایت فقیه می باشد را به رخ جهانیان كشیدند.

ملت ایران با حضور حماسی خود در حمایت از مبانی نظری انقلاب اسلامی، سیلی محكمی به صورت کریه استكبار جهانی و ایادی داخلی آنها زدند تا از توهم سست شدن ارزش های دینی در بین مردم ایران خارج شوند. بر همین اساس نهم دی ماه روز بصیرت نام گرفت و به روز متمایزی در تاریخ ایران بدل شد.

راهپیمایی عظیم مردمی در نهم دی ماه در حمایت از رهبری و ارزش های اصیل انقلاب اسلامی، تجلی روح دیانت حاكم بر دلهای مردم ایران در مقابل قدرت طلبی برخی نخبگان سیاسی بود. قدرت طلبی برخی نخبگان سیاسی در وقایع پس از انتخابات88 آنها را تا بدآنجا رساند كه پس از پشت كردن به مبانی فكری – سیاسی خود با سر دادن شعارهایی همچون "جمهوری ایرانی" و "نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران " حاضر شدند حتی مبانی عقیدتی خود را نیز زیرپا بگذارند كه این امر نتیجه ای جز حرمت شكنی روز عاشورا نداشت. حرمت شكنی روز عاشورا نقطه پایانی بر ویرانی تمام مبانی عقیدتی – سیاسی در اندیشه و عمل فتنه گران بود.

این دگرگونی فكری در بخشی از نخبگان سیاسی ایران رخ داد كه در روزگار نه چندان دور در زمره پیش قراولان این نوع تفكر و خدمتگذاران به این تفكر كه برخاسته از روح انقلاب اسلامی بود، به حساب می آمدند.

اما چه شد كه در وقایع پس از انتخابات 88 درست نقطه مقابل مبانی فكری گذشته خود قد علم كردند و از همراهان انقلاب به فتنه گرانی در مقابل انقلاب تبدیل شدند؟ این دگرگونی فكری در بستر زمان شكل گرفته كه علت اصلی آن را قدرت طلبی فتنه گران میتوان ارزیابی كرد. چرب و شیرین مناصب حكومتی و دلبستگی به این مناصب ریشه این قدرت طلبی بحساب می آید.

مناصبی كه با انتخابات مجلس هفتم به تدریج از دست این گروه ها و افراد خارج شد و نیز با انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری و روی كار آمدن دولتی ولایتمدار به شكل وسیع تری موجب كنار گذاشتن این بخش از نخبگان سیاسی ایران كه بعضاً تفكرات سكولاریستی در آنها رخنه كرده بود، از مناصب حكومتی شد.

همانطور كه ذكر شد قدرت طلبی فتنه گران در یك فرآیند زمانی صورت گرفت كه یكی از نقاط آغازین آن نادیده گرفتن رهنمودهای رهبر انقلاب درباره اجرای عدالت اجتماعی در دوران سازندگی بود كه در دوره اصلاحات سرپیچی از رهنمودها و سیاستگذاری های ولی فقیه، ابعاد جدی تری به خود گرفت تا جایی كه وقایع تیرماه 1378، تحصن و تحریم انتخابات هفتم مجلس و ارائه لوایح دوقلو در راستای مقابله و تضعیف جایگاه رهبری صورت پذیرفت.

فتنه گران كه در عطش قدرت طلبی میسوختند پس از سپری كردن چنین فرآیندی، حاضر شدند به بهانه اعتراض به نتایج انتخابات در مقابل اصل نظام و رهبری و مبانی اندیشه های سیاسی – عقیدتی ملت سینه سپر كنند! البته مردم همیشه در صحنه و خداجوی ایران اسلامی در همه مراحل انقلاب اسلامی ایثارگرانه در مسیر حفظ ارزشها و آرمانهای امام و شهدا مجاهدت كرده اند و جان و مال خود را تقدیم اسلام عزیز كرده اند. كما اینكه هزینه وقایع تلخ فتنه 88 نیز از كیسه مردم هزینه شد.
 
از این رو باید به این مهم توجه داشت كه با عبرت گرفتن از ابعاد مختلف فتنه 88 و روشنگری پیرامون آن باید از ایجاد هزینه ای مجدد برای ملت جلوگیری كرد. قدرت طلبی ریشه دیكتاتوری است و ولایت فقیه مانع از بروز دیكتاتوری میشود. پس چراغ راه برای به بیراهه انحطاط نرفتن پیروی از ولی فقیه است.

از این رو نادیده گرفتن فرامین ولی فقیه موجب سقوط هر نخبه سیاسی در پرتگاه قدرت طلبی میشود، همانطور كه موجب سقوط فتنه گران با آن پیشینه و سابقه انقلابی شان شد. ملت ایران در مراحل مختلف فتنه 88 ثابت كردند كه پیرو رهبری و چشم به فرمان ولی فقیه زمان هستند و این مطیع امر رهبری بودن در نهم دی ماه به همگان اثبات شد.

از این رو با توجه به وقایع 1388، میزان ولایت پذیری به خط كشی برای مرزبندی های جدید جامعه سیاسی ایران تبدیل شد. بر همین اساس نخبگان سیاسی به سه دسته تقسیم شدند. دسته اول شامل كسانی بود كه یار و همراه فتنه گران شدند و هیچ گاه از آنان اعلام برائت نكردند. در این بین متأسفانه شاهد ریزش برخی نیروهای با سابقه انقلابی بودیم.

دسته دوم كسانی بودند كه چشم به فرمان ولی فقیه بودند و در این راه تلاش كردند تا عمار گونه به روشنگری درباره فتنه بپردازند.

دسته سوم كسانی بودند كه علیرغم حضورشان در مناصب مهم حكومتی درباره فتنه سكوت اختیار كردند و با سكوت خود از سویی موجب جری تر شدن فتنه گران شدند و از سویی دیگر رهبری را در میان كارزار عمل تنها گذاشتند. گناه وجه دوم این سكوت آنجا پر رنگ تر میشود كه در بررسی سوابق سیاسی این افراد شاهد آن هستیم كه ایشان بواسطه رهبر انقلاب به قدرتی رسیده اند و خودشان و جریانشان مرهون حمایتهای رهبر معظم انقلاب می باشند.

این اتفاق در حالی رخ میدهد كه داعیه ولایتمداری آقایان گوش فلك را كر كرده است! بررسی كارنامه سیاسی ساكتین فتنه حاكی از آن است كه هر جا كه منافع آنها در خطر بوده و میتوانستد با هزینه كردن ولایت فقیه حاشیه امنی برای خود ایجاد كنند، كم نگذاشته اند در حالیكه در آنجایی كه باید ذره ای خود را رهبری هزینه میكردند، گوشه امنی اختیار كردند و رهبری را تنها گذاشتند و علیرغم تأكیدات رهبر انقلاب بر ابعاد گسترده فتنه آن را دعوای شخصی بین دو كاندیدا تلقی كرده و خود را از معركه دور كردند!!

عمق خیانت ساكتین فتنه آنجایی نمود پیدا كرد كه به دنبال یك تجارت سیاسی از فتنه افتادند و تلاش كردند با سكوت در برابر فتنه بتوانند عقبه جریانات سیاسی فتنه را به استخدام خود درآورند تا وزن خود را در معادلات سیاسی آینده افزایش دهند.

بعبارتی واضح میتوان گفت كه ساكتین فتنه حمایت از اصل نظام، رهبری و ارزشها و آرمانهایی كه بخاطر صیانت از آنها بر مسندهای حكومتی نشسته اند را فدای قدرت طلبی خودشان كردند تا بتوانند چند صباحی بیشتر خود را با چرب و شیرین این مناصب سرگرم كنند. كجایند رجایی ها و بهشتی ها كه تشنگان خدمت بودند نه قدرت! خدایشان بیامرزد. آنچه مشخص است ساكتین فتنه در صورت ادامه دادن مسیر بدین نحو، به قطع یقین فتنه بعدی را رقم خواهند زد. فتنه ای بزرگتر از فتنه 88.
 

مردم به عمق نیات شوم فتنه گران پی برده اند اما آنچه اكنون مهم است بصدا درآوردن زنگ های خطر برای جلوگیری از بروز فتنه ای دیگر می باشد. بروز این خطر از سوی ساكتین فتنه با توجه به بررسی عملكرد آنها كه به بخشی از آن اشاره شد اصلاً دور از ذهن نیست. بر همین اساس بر دلسوزان انقلاب اسلامی فرض است با توجه به آزمون مهم انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی به تبیین عمق خیانت ساكتین فتنه پرداخته و آنها را به پیشگاه ملت معرفی كنند تا مردم از ورود مجدد آنان به مجلس شورای اسلامی جلوگیری كرده و مانع از بروز فتنه ای عظیم تر شوند.نوشته شده در پنجشنبه 15 دی 1390 توسط کوثر مجاهد
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Nasr19